Hobby Forumz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ai venit Vizitator! Ultima ta vizita a fost Joi Ian 01, 1970. Ai postat de 1 de ori pe forum.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Inca un Losi ...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
RC1

RC1


masculin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 52
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 06/02/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptyVin Feb 06, 2009 1:11 am

Inca un Losi ... Ram210
Inca un Losi ... Ram410
Inca un Losi ... Ram310
Inca un Losi ... Ram110
1/18 Raminator - fratele mai mic al celui de la Brasov Smile

Am plecat cu el de la un mini LST varianta cu 2 motoare si suspensie alu albastru si am adaugat citeva up - uri
- body si roti de Raminator
- bascule sup si inferioare integy
- hexuri alu
- roll cage
- diferential central cu bile
- clutch cu frictiue
Cam ce a picat destul de repede la varianta stok a fost tocmai transmisia - diferentialul central vine cu angrenaje de plastic si pt variantele cu un singur motor si pt cel cu doua motoare (lst) desi diferentialele fata si spate au angrenaje metalice.
Una peste alta e masinuta mea favorita (cred ca se vede asta) mai ales pe timp de iarna - e micuta si pot sa ma dau cu ea chiar si prin casa Very Happy
Mai urmeaza un combo brushless si citeva piesulici de alu si promit ca ma potolesc Smile
Sus In jos
costin.
GATE KEEPER
GATE KEEPER
costin.


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 31
Location : Brasov
Data de inscriere : 11/01/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptyVin Feb 06, 2009 1:10 pm

foarte taaareeee



s-o stapanesti SANATOS!!!!


Ultima editare efectuata de catre costin. in Vin Feb 06, 2009 8:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.masterkart.ro
bogdyys

bogdyys


masculin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Location : Brasov
Data de inscriere : 12/01/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptyVin Feb 06, 2009 3:52 pm

SUPER!

Raoul,trebuie cand termin si eu upgrade in alu,sa ne vedem sa pozam micutii campion ,acum ma faci sa imi iau si eu si roll cage,ca sa fie gemene Smile .oricum super intretinuta,BRAVO.
Sus In jos
RC1

RC1


masculin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 52
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 06/02/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptySam Feb 07, 2009 12:48 am

bogdyys a scris:
SUPER!

acum ma faci sa imi iau si eu si roll cage,ca sa fie gemene Smile .oricum super intretinuta,BRAVO.
Multam Smile
Roll cage-ul a aparut pt ala mic al meu care o alearga prin casa si cind o prinde se aseaza pe ea ca sa nu mai fuga... Acum e ok ca are doi ani jumate dar mai incolo ... Smile
Si tot din acelasi motiv a intarziat brushless-ul ca se mai joaca cu statia si am citiva pereti de rigips care ar fi in pericol...
Si o ultima poza pt a stabili mai clar dimesiunea
Inca un Losi ... Ram510
Sus In jos
costin.
GATE KEEPER
GATE KEEPER
costin.


masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 31
Location : Brasov
Data de inscriere : 11/01/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptySam Feb 07, 2009 4:07 pm

da de ce are pe spate alte suspensii?? sau ma rog alte arcuri?
Sus In jos
http://www.masterkart.ro
bogdyys

bogdyys


masculin Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Location : Brasov
Data de inscriere : 12/01/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptySam Feb 07, 2009 6:35 pm

Sunt alta culoare arcurile.
Sus In jos
Shane

Shane


masculin Numarul mesajelor : 12
Varsta : 31
Location : oradea
Data de inscriere : 16/01/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptySam Feb 07, 2009 9:09 pm

Sunt arcuri de diferite tensiuni,mai tari,mai moi,si sunt deosebite ori prin culoare,ori prin simt....raspuns usor si simpplu





P/S-SAU SUNT VOPSITE Smile
Sus In jos
RC1

RC1


masculin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 52
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 06/02/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptySam Feb 07, 2009 10:11 pm

sunt vopsite Smile
dar din fabrica pt ca sunt intradevar de tensiuni diferite. Exista coduri pt asta si sunt valabile pt toti producatori.. in special pt kit-urile de competitie. Iar Losi se cam pricepe la astea Smile
Basculele sunt de culoare diferita desi le-am comandat pe toate intr-o singura culoare - silver.
Sus In jos
Shane

Shane


masculin Numarul mesajelor : 12
Varsta : 31
Location : oradea
Data de inscriere : 16/01/2009

Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... EmptyDum Feb 08, 2009 9:41 am

Frumos!! imi place modelul!! sa il folosesti sanatos fara evenimente!!!.daca te rog sa imi dai pe privat un link si un pret de unde imi pot lua si eu unul campion
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inca un Losi ... Empty
MesajSubiect: Re: Inca un Losi ...   Inca un Losi ... Empty

Sus In jos
 
Inca un Losi ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hobby Forumz :: EXPOZITIE-
Mergi direct la: